Kolekcje 2024 w sprzedaży w naszych salonach w Warszawie!

Suknie Ślubne Bez trenu Warszawa

W każdym z trzech warszawskich salonów inne światowe kolekcje uznanych projektantów.165 Produktów Moje ulubione
Tren to przedłużenie tyłu sukni, które może mieć różne długości – od kilkudziesięciu centymetrów do nawet kilku metrów. Ciągnie się po ziemi, dodając sukni wytworności. Wiele panien młodych zwraca jednak uwagę na to, że suknie ślubne z trenem są niepraktyczne i niewygodne.

Suknia ślubna bez trenu ma taką samą długość z przodu i z tyłu. Symetryczna spódnica kończy się tuż nad ziemią lub – w przypadku krótkich kreacji – na wysokości kolan. W tym przypadku nie ma mowy o ciągnącym się po ziemi ogonie, doczepionej pelerynie czy dodatkowych, upiętych warstwach materiału. Suknia ślubna bez trenu jest skromniejsza, a zarazem wygodniejsza.

Suknie ślubne bez trenu – różnorodność fasonów


 

W wersji bez trenu występują wszystkie dostępne fasony sukien ślubnych. Co więcej – takie kroje jak kreacja w stylu empire czy prosta suknia ślubna treny posiadają bardzo rzadko. W zamyśle są bowiem dość skromne i swoją wytworność opierają właśnie na minimalistycznym fasonie. Brak przedłużenia nie musi jednak oznaczać, że kreacja będzie mniej efektowna. Dekoracyjności sukni ślubnej mogą bowiem dodawać koronki, naszyte koraliki, cekiny czy kryształki, motyw body illusion (koronka naszyta na transparentnej siateczce), falbany, mocno rozkloszowany dół czy głęboki dekolt.

Suknia ślubna bez trenu – wygodna i praktyczna


 

Tren niezwykle efektownie prezentuje się podczas ceremonii ślubnej – gdy dostojnie ciągnie się za wolno kroczącą panną młodą. Doskonale pasuje do podniosłej atmosfery i sprawia, że ślubna stylizacja wygląda jak z bajki. Po wyjściu z kościoła lub urzędu okazuje się jednak, że piękny tren plącze się pod nogami, brudzi od ziemi i sprawia więcej kłopotów niż radości. Musi więc zostać podpięty – najczęściej za pomocą systemu guzików i haczyków. W praktyce w czasie wesela – dla wygody panny młodej – suknia ślubna z trenem zamienia się więc w suknię ślubną bez trenu. W innym przypadku mogłaby znacznie utrudniać poruszanie się.

Suknia ślubna bez trenu nie sprawia takich problemów. Przez całą noc wygląda tak samo – nie ma potrzeby zdejmowania jej elementów czy podpinania materiału. Dobrze dobrany fason nie przeszkadza w zabawie i nie krępuje ruchów nawet podczas szalonego tańca. Dlatego też wiele panien młodych decyduje się właśnie na ten rodzaj kreacji.