Kolekcje 2024 w sprzedaży w naszych salonach w Warszawie!

Suknie Ślubne Dla kobiet w ciąży Warszawa

W każdym z trzech warszawskich salonów inne światowe kolekcje uznanych projektantów.39 Produktów Moje ulubione
Suknie ślubne dla kobiet w ciąży


Niekiedy zdarza się, że panna młoda idzie do ołtarza, będąc już w ciąży. O ile w pierwszych tygodniach brzuszek nie jest jeszcze bardzo widoczny, o tyle od około 4. miesiąca ciążowe krągłości stają się wyraźniejsze. W takiej sytuacji wymarzona suknia ślubna dla kobiet w ciąży musi spełniać więcej wymagań. Na szczęście projektanci przewidzieli i takie sytuacje.

W przypadku sukni ślubnej dla ciężarnej panny młodej szczególnie ważna jest wygoda. Kreacja nie powinna uciskać brzucha (może to być niebezpieczne dla malucha), krępować ruchów ani sprawiać kłopotów przy siadaniu.

Jaka suknia ślubna dla kobiety w ciąży?


Suknie ślubne dla kobiet w ciąży są szyte z tradycyjnych tkanin używanych na te okazję – nie brakuje zmysłowych koronek, zwiewnego szyfonu czy tiulu. Większym wyzwaniem niż dobór materiału okazuje się jednak znalezienie idealnego fasonu. Ciężarnym pannom młodym odradza się kreacje z obcisłymi gorsetami i o przylegającym do ciała kroju (takie jak suknia ślubna rybka). Będą bowiem nadmiernie uciskać ciążowy brzuszek, powodując znaczny dyskomfort dla przyszłej mamy.

Idealną suknią ślubną dla ciężarnej jest natomiast ta w stylu empire – z podniesionym stanem, odcięta pod biustem i luźno opadająca ku dołowi. Jest nie tylko wygodna, lecz także dodaje sylwetce zwiewności i dostojności. Jednocześnie lepiej zrezygnować z bardzo rozkloszowanej spódnicy czy dużej ilości falban. Niepotrzebnie dodadzą bowiem figurze objętości, a w połączeniu z widocznym brzuszkiem – zaburzą również proporcje sylwetki.

Co istotne – na sukni ślubnej empire stosunkowo łatwo można nanosić poprawki krawieckie, a rosnący brzuszek może taką sytuację wymusić. Ostatnie przymiarki najlepiej wykonywać jak najpóźniej – nawet na 2-3 dni przed wielkim dniem.

Kolor sukni ślubnej dla ciężarnej


Ciężarna panna młoda – wbrew obiegowym opiniom – nie musi wcale rezygnować w dniu ślubu z wymarzonej śnieżnej bieli. Kolor ten jest bowiem symbolem czystości uczuć i jak najbardziej pasuje przyszłej mamie.

Oczywiście – biel to nie koniec możliwości. Wśród panien młodych (także tych spodziewających się dziecka) dużą popularnością cieszy się również ecru, kolor szampana, a nawet pudrowy róż.

Ślubne dodatki dla panny młodej w ciąży


Ciąża w żaden sposób nie wymusza i nie wyklucza doboru większości dodatków ślubnych. Lepiej zrezygnować jedynie z butów na wysokim obcasie. Takie obuwie jest bowiem mało stabilne, a dla przyszłej mam upadek może okazać się bardzo niebezpieczny. W czasie ciąży wiele kobiet skarży się również na spuchnięte stopy – taka dolegliwość utrudnia natomiast zgrabne poruszanie się na szpilkach.