Kolekcje 2024 w sprzedaży w naszych salonach w Warszawie!

Suknie Ślubne Do cywilnego Warszawa

W każdym z trzech warszawskich salonów inne światowe kolekcje uznanych projektantów.138 Produktów Moje ulubione
Suknie ślubne do cywilnego.

Biała czy kolorowa? Skromna czy wystawna? Długa czy krótka? Jaka powinna być suknia ślubna na ślub cywilny? Wiele osób uważa, że do urzędu czy pałacu ślubów pasuje raczej prosta kreacja, przypominająca sukienkę wieczorową, a nie suknia ślubna princessa czy syrena. Prawda jest jednak taka, że wszystko zależy od gustu panny młodej, a ślub cywilny nie oznacza wcale, że trzeba zrezygnować z wymarzonej białej kreacji. Taka uroczystość i towarzyszące jej przyjęcie nie muszą być bowiem mniej wystawne niż ceremonia w kościele.

Najbardziej klasycznym rozwiązaniem na ślub kościelny jest strojna, długa suknia. Zgodnie z tradycją powinna być biała lub w kolorze zbliżonym do bieli. Okazuje się jednak, że tradycja ta ma niespełna 200 lat i została zapoczątkowana przez brytyjską królową Wiktorię. Wcześniej dużą popularnością cieszyły się kreacje niebieskie czy w odcieniu ciemnej zieleni – panny młode zakładały po prostu najlepszą, najbardziej odświętną sukienkę, jaką miały. W przypadku ślubu cywilnego panna młoda ma dużo większe pole do popisu. Nie musi ograniczać się do klasycznych modeli sukien ślubnych ani tradycyjnych białych tkanin. Może śmiało zdecydować się na odważne połączenia kolorystyczne czy nowoczesne kroje. Taką suknię wykorzysta również na inne okazje.

Skromne suknie ślubne na ślub cywilny


Wiele panien młodych na ślub cywilny wybiera skromną kreację, przypominającą klasyczną suknię wieczorową. Dużą popularnością cieszą się krótkie suknie ślubne – z rozkloszowanym dołem (np. wykonanym z tiulu), ozdobione koronką, pięknie eksponujące zgrabną talię. Nie brakuje również długich kreacji o prostym, dość dopasowanym kroju. Elegancko spływają do samej ziemi, podkreślając tym samym rangę uroczystości, a jednocześnie nie przyćmiewają urody panny młodej. Wiele kobiet traktuje ślub cywilny jako okazję do zerwania ze ślubną tradycją. Wybierają awangardowe, nowoczesne kroje, długość mini, a nawet kreacje w takich nietypowych na tę uroczystość barwach jak czerń czy ognista czerwień. Na ślub cywilny doskonale pasuje bowiem nonszalancka suknia w stylu boho czy przypominający strój wizytowy komplet składający się ze spódnicy i bluzki lub marynarki. Nietuzinkowym rozwiązaniem, zyskującym coraz większą popularność, jest także ślubny kombinezon.

Efektowna suknia ślubna na ślub cywilny


Nie oznacza to jednak, że na ślub cywilny nie pasują kreacje w stylu princessy czy klasyczne suknie ślubne w literę A. Nic nie stoi na przeszkodzie, by na uroczysty ślub w urzędzie panna młoda wybrała bardzo rozkloszowaną kreację ozdobioną falbanami i połyskującymi kryształkami lub podkreślającą nienaganną figurę suknię ślubną rybkę. Tak naprawdę na ślub cywilny pasuje każda kreacja, jaką można znaleźć w salonie sukien ślubnych – wybór skromnych sukienek jest podyktowany najczęściej budżetem lub niechęcią do balowej estetyki. Wszystko zależy od gustu i fantazji młodej pary!