Kolekcje 2024 w sprzedaży w naszych salonach w Warszawie!

Suknie Ślubne Falbany Warszawa

W każdym z trzech warszawskich salonów inne światowe kolekcje uznanych projektantów.


Suknie ślubne falbany


Falbany sprawiają, że suknia ślubna staje się przestrzenna, a przez to jeszcze bardziej efektowna. Tego typu aplikacje były hitem w latach 70., w czasach, gdy królowała moda w stylu hippie. Teraz jednak powracają w bardziej nowoczesnym wydaniu i stają się jedną z najpopularniejszych dekoracji sukien ślubnych, zdobiąc spódnice, dekolty, a nawet rękawki.

Suknia ślubna w falbany wpisuje się zarówno w romantyczny styl boho, jak i elegancką estetykę glamour. Może być bowiem nonszalancka lub wytworna, zwiewna lub dostojna – wszystko zależy od tego, z jakiego materiału są wykonane falbany i w jaki sposób się układają.

Suknie ślubne w falbany – kroje i fasony


Falbany przybierają różnorodne formy – są szerokie lub drobne, dające efekt przypominający morskie fale, poziome lub kaskadowe itd. Wykonane z lekkich, transparentnych tkanin nadają sukni zwiewnego charakteru, natomiast uszyte z mięsistych materiałów prezentują się bardziej uroczyście, dostojnie i bogato. Pojawiają się również w różnych fasonach sukien:

  • Suknie ślubne princessa – falbany są ułożone warstwowo i nadają kreacji objętości. Efektownie wyglądają zarówno wykonane z delikatnego tiulu, jak i z cięższych tkanin.

  • Suknie ślubne w falbany typu rybka – falbany i marszczenia zaczynają się nad kolanami i układają się w kształt syreniego ogona.

  • Suknie hiszpanki – spódnice takich kreacji są uszyte z wielu warstw falban, które układają się w ukośne lub poprzeczne kaskady. Szczególnie efektownie wyglądają suknie hiszpanki z głębokim rozcięciem lub krótszym przodem.


Falbany królują także w sukniach ślubnych w szalenie modnym stylu whimsical – nonszalanckich, szalonych, często nawiązujących do estetyki baśniowej. Kreacje są ekstrawaganckie i fantazyjne. Wyróżniają się również oryginalnymi, trójwymiarowymi aplikacjami, nietypową kolorystyką i odważnym łączeniem materiałów.

Suknia ślubna w falbany – dla kogo?


Suknia ślubna ozdobiona falbanami jest bardzo efektowna, wymaga jednak odpowiedniego dopasowania do figury. Nie każda panna młoda korzystnie wygląda w takiej kreacji. Falbany mogą bowiem optycznie poszerzać sylwetkę lub niepotrzebnie przykuwać uwagę do problematycznych miejsc. Z drugiej jednak strony falbany w subtelnym wydaniu pomogą zamaskować wystający brzuszek czy niechciane fałdki w okolicach bioder. Okażą się również dobrym rozwiązaniem dla szczupłych panien młodych, które chcą wyglądać bardziej kobieco.