Kolekcje 2024 w sprzedaży w naszych salonach w Warszawie!

Suknie Ślubne Krótkie Warszawa

W każdym z trzech warszawskich salonów inne światowe kolekcje uznanych projektantów.


Klasyczne suknie ślubne są długie, powłóczyste i dostojne. Coraz więcej panien młodych chce jednak wyglądać oryginalnie i robi na przekór tradycji, w tym wyjątkowym dniu wybierając krótką kreację. Takie rozwiązanie jest również popularne wśród gwiazd – w krótkich sukniach ślub brały m.in. Yoko Ono i Audrey Hepburn.

Krótka suknia ślubna to propozycja dla panien młodych obdarzonych zgrabnym nogami. Taki fason podkreśli również delikatną urodę kobiet obdarzonych filigranową sylwetką. Nie bez znaczenia pozostaje również… wygoda, jaką zapewnia kreacja niesięgająca ziemi.

Krótka suknia ślubna niejedno ma imię


 

Proste i minimalistyczne, przypominające nieco sukienki ołówkowe lub rozkloszowane i bardzo dekoracyjne – krótkie suknie ślubne mają różne oblicza. Łączy je jedno – nie sięgają do ziemi, odsłaniając zgrabne nogi panny młodej. Ich długość można jednak dopasować do swoich upodobań:

  • Jeśli nie chcesz pokazywać kolan, dobrym rozwiązaniem będzie sukienka sięgająca do połowy łydki. To również doskonała propozycja dla miłośniczek stylu retro (właśnie w takiej kreacji do ślubu poszła Audrey Hepburn!).

  • Odważne panny młode mogą zdecydować się na długość powyżej kolan. W przypadku ślubu kościelnego warto jednak zachować umiar, by suknia nie była zbyt wyzywająca.

  • Suknie do kolan lub tuż powyżej to ukłon dla klasyki mody. Długość ta pięknie prezentuje się w połączeniu z rozkloszowanym fasonem.


Oryginalnym rozwiązaniem będzie również suknia, która… jest jednocześnie krótka i długa. Jej przód sięga kolan, a tył delikatnie dotyka ziemi. W sprzedaży są dostępne również modele składające się z dwóch warstw materiału – spodnia ma długość mini, wierzchnia natomiast jest wykonana z transparentnej tkaniny i opada aż do kostek.

Krótkie suknie ślubne – jak dobrać do nich dodatki?


 

Krótka suknia ślubna okazję, by… zaszaleć z obuwiem. Ślubne pantofelki nie są już bowiem ukryte pod warstwami materiału. W klasycznym wydaniu warto postawić na białe lub cieliste czółenka na obcasie. Odważne panny młode mogą jednak śmiało bawić się kontrastami – łącząc białą suknię z czerwonymi, a nawet niebieskimi butami. W takim przypadku warto zadbać o to, by również pozostałe dodatki (jak biżuteria, bukiet czy krawat pana młodego) były w tym samym kolorze, co obuwie panny młodej.