Kolekcje 2024 w sprzedaży w naszych salonach w Warszawie!

Suknie Ślubne Z mikado Warszawa

W każdym z trzech warszawskich salonów inne światowe kolekcje uznanych projektantów.


Suknie ślubne z mikado


Mikado to jeden z najpopularniejszych materiałów z jakich szyje się suknie ślubne. Nic dziwnego – jest wytworny, ekskluzywny, przyjemny w dotyku, a jednocześnie zapewnia pannie młodej wysoki stopień komfortu. Nie sprawdzi się jednak w przypadku wszystkich fasonów.

Rodzaj i jakość materiałów wykorzystanych do uszycia sukni ślubnej ma ogromne znaczenie. To tkanina w dużym stopniu decyduje o tym, jak układa się kreacja, jak odbija światło, czy się gniecie i czy nie krępuje ruchów. Odpowiednio dobrany materiał sprawia, że suknia wygląda zjawiskowo zarówno w kościele czy urzędzie, jak i podczas weselnych tańców, a nawet… na zdjęciach. Mikado spełnia wszystkie wymagania stawiane tkaninom na suknie ślubne.

Mikado – czym się charakteryzuje?


Mikado to mieszanka różnych rodzajów jedwabiu (niekiedy stosuje się również dodatki z włókien syntetycznych). Jest więc tkaniną bardzo dostojną, elegancką i wyrafinowaną, a jednocześnie trwałą i elastyczną. Nie bez powodu jedwab jest uznawany za jedną z najbardziej ekskluzywnych tkanin świata.

Mikado jest jednocześnie materiałem nieco cięższym niż czysty jedwab. Występuje w różnych gramaturach, dlatego łatwo można dopasować go do fasonu konkretnej kreacji. Jest dość sztywny i ma charakterystyczną prążkowaną strukturę. Suknie ślubne z mikado nie gniotą się i pięknie układają się na ciele.

Suknie ślubne z mikado – jakie fasony?


Mikado to tkanina dość ciężka i mięsista, dlatego zazwyczaj wykorzystuje się ją do szycia sukien ślubnych o klasycznych fasonach, jak princessa czy suknia w literę A. Nie sprawdzi się natomiast w zwiewnych kreacjach w stylu boho czy empire. Bez wątpienia mikado docenią panny młode gustujące w klasycznych rozwiązaniach i szukające sukien ślubnych najwyższej jakości.