Kolekcje 2024 w sprzedaży w naszych salonach w Warszawie!

Suknie Ślubne Odkryte ramiona Warszawa

W każdym z trzech warszawskich salonów inne światowe kolekcje uznanych projektantów.78 Produktów Moje ulubione
Suknie ślubne z odkrytymi ramionami nie pokazują wiele ciała, a jednocześnie bardzo oddziałują na wyobraźnię. Są szykowne, kobiece i zmysłowe. Przypadną do gustu pannom młodym, które szukają kreacji skromnej, a zarazem efektownej i eleganckiej.

Przy odpowiednio dobranych innych elementach kreacji dekolt odsłaniający zgrabne ramiona może pięknie wymodelować sylwetkę i odwrócić uwagę od jej ewentualnych mankamentów. Suknie z odkrytymi ramionami pozwalają również wyeksponować szyję i optycznie ją wydłużyć, pięknie wysmuklając górną część ciała.

Suknie ślubne z odkrytymi ramionami – rodzaje dekoltów


 

Ślubna kreacja może odsłaniać ramiona na różne sposoby. Każdy z nich jest równie zmysłowy, każdy daje jednak nieco inny efekt. Najpopularniejsze formy dekoltów odsłaniających ramiona to:

  • Dekolt hiszpański (carmen) – suknia ślubna z dekoltem carmen jest nisko opuszczona na ramiona, przez co eksponuje barki i obojczyki. Optycznie wysmukla szyję i odwraca uwagę od szerokich bioder. Pięknie komponuje się z bufkami, falbanami i innymi dodatkami w hiszpańskim stylu. Pasuje zwłaszcza pannom młodym o wąskich, zgrabnych ramionach i smukłej talii.

  • Suknia ślubna bez rękawów – najczęściej ma gorset wykończony na prosto lub w kształcie serca. Taka kreacja odsłania nie tylko ramiona, lecz także część pleców. Wymaga zgrabnych rąk i… dobrze dopasowanej bielizny. Sam gorset również powinien być dobrany tak, by nie zsuwał się, a jednocześnie nie wpijał w ciało.


Suknia ślubna z odkrytymi ramionami a ceremonia w kościele


 

Zgodnie z obyczajem w kościele należy zakrywać dekolt i ramiona. Wprawdzie zasady te w czasie ślubu ulegają pewnemu rozluźnieniu, wiele osób twierdzi jednak, że nawet panna młoda w świątyni powinna prezentować się skromnie. Dlatego warto na czas ślubu kościelnego okryć ramiona i plecy bolerkiem, szalem lub koronkowym, dopinanym karczkiem. Dodatki te mogą być bogato zdobione (haftowane, wyszywane kryształkami czy perełkami itd.), staną się więc prawdziwą ozdobą, pięknie dopełniającą ślubną stylizację.