Kolekcje 2024 w sprzedaży w naszych salonach w Warszawie!

Suknie Ślubne Opuszczone na ramiona Warszawa

W każdym z trzech warszawskich salonów inne światowe kolekcje uznanych projektantów.66 Produktów Moje ulubione
Suknia ślubna opuszczona na ramiona jest bardzo zmysłowa. Obniżony dekolt nadaje stylizacji kobiecego charakteru i pasuje niemal do każdego fasonu sukni. Optycznie wysmukla szyję i modeluje górną część sylwetki. Pięknie komponuje się z falbanami, marszczeniami i delikatnymi bufkami. Kojarzy się z efektownymi kreacjami do flamenco, dlatego przypadnie do gustu zwłaszcza pannom młodym o gorącym temperamencie.

Suknia ślubna opuszczona na ramiona jest nazywana również suknią z dekoltem carmen lub dekoltem hiszpańskim. Jej wykończenie przypomina nieco dekolt typu łódka, ramiączka (lub rękawy) są jednak opuszczone dużo niżej i odsłaniają nie tylko barki, lecz również obojczyki i część pleców. Suknia pozwala więc pokazać nieco ciała, nie powoduje jednocześnie wrażenia nagości i nie przekracza granic dobrego smaku. Tego typu fason przypomina suknię do flamenco, na salonach spopularyzowany został natomiast przez pochodzącą z Hiszpanii żonę Napoleona – Eugenię.

Suknie ślubne opuszczane na ramiona – do jakiej pasują sylwetki?


 

Tego typu kreacje pięknie podkreślają linię obojczyków i górną część ramion. Dlatego też dekolt carmen dobrze wygląda zwłaszcza na kobietach o wąskich ramionach. Sprawdzi się w przypadku panien młodych o sylwetce typu gruszka, nada jej bowiem harmonijne proporcje i odwróci uwagę od zbyt szerokich bioder. Odkryte ramiona posłużą również szczupłym i drobnym kobietom o mniejszym biuście, nadając objętości górnej części ciała.

Suknia ślubna opuszczona na ramiona – jak dobrać do niej biżuterię?


 

Do tego typu sukni bardziej pasują kolczyki niż okazały naszyjnik, który mógłby niepotrzebnie optycznie skrócić szyję. Można więc śmiało ozdobić uszy połyskującym kryształkami czy biżuterią z długich łańcuszków. Hiszpański charakter podkreślą sutaszowe kolczyki w stylu flamenco lub bardzo modne obecnie kolczyki z chwostami.