Kolekcje 2024 w sprzedaży w naszych salonach w Warszawie!

Suknie Ślubne Organtyna / Organza Warszawa

W każdym z trzech warszawskich salonów inne światowe kolekcje uznanych projektantów.



4 Produkty Moje ulubione




Suknie ślubne organtyna


Transparentne i półtransparentne tkaniny cieszą się wśród panien młodych dużą popularnością. Sprawiają, że nawet efektowna, rozkloszowana lub ozdobiona falbanami suknia pozostaje bardzo subtelna. Kreacja zyskuje objętość, a jednocześnie nie staje się ciężka. Do popularnych materiałów tego typu należą organza i organtyna.

Organza to cienka, przezroczysta tkanina o lekkim połysku. Jest dość sztywna, dzięki czemu poddaje się modelowaniu i zachowuje swoją formę. Najbardziej luksusowe materiały tego typu są wykonywane z przędzy jedwabnej. Organtyna jest bardzo podobna do organzy. Do jej tania używa się jednak najczęściej włókien syntetycznych (co wpływa na obniżenie ceny). Organtyna jest również nieco bardziej sztywna i połyskująca.

Suknie ślubne z organzy lub organtyny – kroje i fasony


Organtynę i organzę z reguły wykorzystuje się do ozdabiania dołu sukni ślubnej. Ze względu na pewną sztywność z materiałów tych często wykonuje się falbany lub efektowne drapowania. Pięknie prezentują się również szalenie modne aplikacje 3D w formie kwiatów czy motyli. Kreacje z organzy lub organtyny są więc dość obfite – do najpopularniejszych krojów należy princessa. Przezroczystości doskonale komponują się także z klasycznymi fasonami, jak suknia ślubna w literę A czy suknia o prostym kroju.

Organza i organtyna pięknie prezentuje się także jako materiał na dekoracje do kościoła i sali weselnej – wykonuje się z niej ozdoby na stoły, szarfy do ozdabiania poręczy, balustrad czy krzeseł itd.

Suknia ślubna z organzy lub organtyny – dla kogo?


Suknie ślubne z organtyny lub organzy są lekkie i zmysłowe, a jednocześnie dość obszerne. Sprawia to, że najlepiej prezentują się na szczupłych, wysokich pannach młodych. Krągłym paniom mogą niepotrzebnie dodać centymetrów w problematycznych partiach. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by tkaniny te wykorzystać tylko do wykończenia kreacji – do uszycia karczku, rękawków, bolerka itd.