Kolekcje 2024 w sprzedaży w naszych salonach w Warszawie!

Suknie Ślubne Proste Warszawa

W każdym z trzech warszawskich salonów inne światowe kolekcje uznanych projektantów.69 Produktów Moje ulubione
Suknie ślubne proste


Coraz więcej panien młodych zamiast okazałych kreacji wybiera proste fasony sukien i oszczędne dodatki. Skromne suknie ślubne stają się bowiem synonimem elegancji i dobrego smaku. Umiejętnie dopasowane do sylwetki i typu urody wydobywają naturalne piękno panny młodej. Prosta suknia ślubna (zwana również cygarem lub kolumną) emanuje klasyczną elegancją. Idealnie pasuje do kobiet dystyngowanych, nielubiących przesady, za to w pełni świadomych swoich atutów. Jest dostojna, ponadczasowa i uniwersalna – sprawdzi się bowiem zarówno podczas skromnej uroczystości, jak i wystawnego wesela.

Suknia ślubna cygaro – jak wygląda?


Suknia ślubna prosta na całej swojej długości zachowuje podobną szerokość (nie poszerza się ku dołowi jak w przypadku fasonu w literę A). Nie posiada halki, za to ma rozcięcie, które ułatwia poruszanie się. Kreacja jest najczęściej dopasowana do sylwetki za pomocą zaszewek lub tzw. cięć francuskich. Prosty krój nie wyklucza jednak pojawienia się wyszczuplającego talię gorsetu.

Proste suknie ślubne – do jakiej figury?


Suknia ślubna cygaro to jeden z najbardziej wymagających fasonów. Pięknie eksponuje kobiecą sylwetkę, niestety może również podkreślać mankamenty figury. Dlatego powinny wybierać ją przede wszystkim szczupłe panny młode, o proporcjonalnej sylwetce. Pięknie będą prezentować się w niej zarówno wysokie, jak i niskie kobiety – drobne panny młode dzięki temu fasonowi optycznie dodadzą sobie kilka centymetrów wzrostu (zwłaszcza, jeśli założą do niej wysokie obcasy).

Dodatki do prostych sukien ślubnych


Prosty fason można z powodzeniem przełamać dzięki dekoracyjnym tkaninom. Suknie ślubne w typie cygara wykonane z delikatnej koronki to prawdziwe dzieła sztuki! Można zaszaleć również z bardzo wyrazistymi dodatkami, jak długi, ciągnący się po ziemi welon (lub welon hiszpański, cięty z koła, typu mantilla), kaskadowy bukiet, ekstrawagancka, ciężka biżuteria czy wyszukana fryzura. Prosta suknia ślubna stanowi bowiem doskonałą bazę dla stylistycznych eksperymentów.