Kolekcje 2024 w sprzedaży w naszych salonach w Warszawie!

Suknie Ślubne Romantyczne Warszawa

W każdym z trzech warszawskich salonów inne światowe kolekcje uznanych projektantów.169 Produktów Moje ulubione
Suknie ślubne romantyczne


Ślub to bez wątpienia jeden z najważniejszych, a zarazem najbardziej romantycznych dni w życiu. Towarzyszą mu niezwykłe uniesienia, przyspieszone bicie serca, często również łzy wzruszenia i radości. Warto zatem zadbać o odpowiednią oprawę, podkreślającą doniosłość chwili. Czy może być więc lepsza kreacja dla panny młodej niż… suknia ślubna w stylu romantycznym?

Romantyczność niejedno ma imię. Dla jednych to skromny ślub w otoczeniu kwiatów i w gronie najbliższej rodziny. Inni marzą o romantycznej uroczystości w kościele skąpanym w świetle świec. Jeszcze inni poszukują sali weselnej, z której będą mogli podziwiać piękny zachód (a zapewne i wschód) słońca. To samo dotyczy sukien ślubnych – termin „romantyczna suknia ślubna” nie jest bowiem zarezerwowany tylko dla jednego fasonu.

Romantyczna suknia ślubna princessa – panna młoda jak z bajki


Fason princessa nieodparcie kojarzy się z historiami o księżniczkach, które po pokonaniu wielu przeciwności losu odnajdują swoje przeznaczenie w postaci ukochanego księcia. Nic dziwnego, że romantyczne historie rodem z bajek Disney’a od lat wzruszają, a jednocześnie… inspirują panny młode do poszukiwania kreacji, w których poczują się jak prawdziwa księżniczka. Suknia ślubna z dopasowaną gorsetową górą i bardzo rozkloszowanym dołem na halkach sprawi, że to marzenie zostanie spełnione. Nic dziwnego, że princessa jest uważana za jeden z najbardziej romantycznych fasonów.

Suknia ślubna romantyczna – w subtelnym stylu empire


Romantyczność to jednak nie tylko wesele jak z bajki. To również subtelność, zwiewność i delikatność. Taka właśnie jest suknia ślubna empire – z podwyższoną talią i lekko opadającym ku ziemi dołem. Tego typu kreacja jest skromna, dziewczęca i niezwykle niewinna. Jednocześnie podkreśla wdzięki panny młodej, optycznie wysmuklając jej sylwetkę. Wraz z bukietem polnych kwiatów i wiankiem zamiast welonu stworzy prawdziwie romantyczną stylizację ślubną.

W stylu boho – nonszalancka romantyczność


Z romantycznością nieodparcie kojarzy się również szalenie modna od kilku sezonów estetyka boho, bazująca na stylu hipisowskim i zdobyczach estetycznych artystycznej bohemy. Luźny fason, nonszalancki krój i dystans do najnowszych modowych odkryć sprawiają, że suknia ślubna boho staje się idealną propozycją dla panny młodej, która często buja w obłokach i poszukuje romantycznych doznań. Romantyczność to w końcu także podążanie za głosem własnego serca bez zważania na krępujące obyczajowe konwenanse. Romantyczna panna młoda bez wątpienia doceni również… wygodę, jaką zapewni suknia ślubna boho.

Romantyczne suknie ślubne – skąpane w tiulu i koronkach


Wyznacznikiem romantycznego stylu ślubnego są również subtelne tkaniny – przede wszystkim delikatna koronka i zwiewny tiul. Wykonane z nich suknie ślubne są zwiewne, lekkie i bardzo efektowne. Otulają pannę młodą mgiełką tajemniczości, podkreślając jednocześnie wyjątkowość kreacji. W końcu na co dzień niewiele pań ma okazję nosić ubrania z tak niezwykłych materiałów.