Kolekcje 2024 w sprzedaży w naszych salonach w Warszawie!

Suknie Ślubne Vintage Warszawa

W każdym z trzech warszawskich salonów inne światowe kolekcje uznanych projektantów.


Suknie ślubne vintage


Zachwycasz się ślubnymi stylizacjami swojej mamy i babci? Z błyskiem w oku oglądasz zdjęcia Audrey Hepburn i Rity Hayworth? Nic nie stoi na przeszkodzie, by pobawić się zapożyczeniami z mody minionych epok i postawić na suknię ślubną w stylu vintage. Dzięki temu na pewno wyróżnisz się na tle koleżanek, które do ołtarza poszły w nowoczesnych sukniach princessach lub rybkach.

Idealnie, gdy możesz przerobić suknię, w której do ślubu szła Twoja babcia. Nie wszystkie panny młode mają jednak dostęp do takich perełek i, jeśli w dniu ślubu chcą dać wyraz fascynacji modą sprzed lat, muszą poszukać innych sposobów. Na szczęście projektanci proponują szereg modeli sukien inspirowanych dawnymi trendami.

Suknia ślubna vintage – kreacja z duszą


Vintage to bardzo szerokie pojęcie. Za vintage uważa się bowiem wszystko, co ma ponad 20 lat (lub wygląda, jakby powstało co najmniej 2 dekady temu). Panna młoda marząca o sukni w tym stylu może więc inspirować się zarówno modą lat 20, jak i lat 60 czy 80.

Suknie ślubne vintage – jak wyglądają?


Charakterystyczne dla stylu vintage są zwłaszcza 2 modele:

  • Długa, powłóczysta, dopasowana do ciała suknia, często ozdobiona dodatkowo efektownym, ciągnącym się po ziemi trenem.Ten krój pięknie wysmukla sylwetkę i pasuje zwłaszcza pannom młodym o figurze klepsydry.

  • Krótka, sięgająca do połowy łydki kreacja z wyraźnie zaznaczoną talią i rozkloszowanym dołem. Krój spódnicy jest często dodatkowo podkreślony przez kilka warstw sztywnych halek.Krótka suknia ślubna vintage pozwoli na wyeksponowanie zgrabnych nóg, sprawdzi się także w przypadku drobnych panien młodych o delikatnej, dziewczęcej urodzie.


Suknie ślubne vintage często mają również głęboki, efektowny dekolt na plecach (lub tył sukni w całości wykonany z transparentnej koronki). Wiele z nich jest misternie ozdobionych haftami. Wśród materiałów dominują: koronka, tiul, satyna i aksamit.

Co więcej – suknia ślubna vintage nie musi być biała! Wręcz przeciwnie – do tej stylistyki bardziej będzie pasować kolor szampana lub ecru. W połączeniu z koronkami stworzy bowiem efekt subtelnego postarzenia.

Dodatki w stylu vintage


Do sukni ślubnej nawiązującej do kreacji sprzed lat pasować będą również stylowe dodatki, takie jak:

  • toczek z piórami i woalką przysłaniającą twarz;

  • biżuteria z pereł (długi sznur z pereł to absolutna klasyka!);

  • kaskadowe bukiety ozdobione długimi wstążkami;

  • koronkowe rękawiczki do łokcia;

  • ozdobne grzebyki do włosów.