Kolekcje 2024 w sprzedaży w naszych salonach w Warszawie!

Suknie Ślubne Przezroczysty / Illusion Warszawa

W każdym z trzech warszawskich salonów inne światowe kolekcje uznanych projektantów.67 Produktów Moje ulubione
Od kilku sezonów największym hitem w modzie ślubnej jest body illusion. Najczęściej występuje w dwóch formach – illusion neckline (dekolt przezroczysty) i illusion back (transparentne plecy). Efekt ten pojawia się również na rękawach lub bokach sukni.

Bazą dekoltu illusion jest cienka, przezroczysta siateczka (najczęściej tiul lub organza) w kolorze białym lub cielistym. Naszywa się na nią misterny wzór z koronki z dodatkiem koralików, kryształków czy cekinów. W ten sposób powstaje efekt tatuażu – haftowany ornament wydaje się bowiem pełzać bezpośrednio po ciele panny młodej. Efekt body illusion pięknie prezentuje się także w zestawieniu z gipiurą – ten rodzaj koronki ma bowiem wypukłą fakturę, dzięki czemu prezentuje się naprawdę zjawiskowo.

Dawniej zabieg ten stosowano głównie w strojach baletowych, do tańca zawodowego i łyżwiarstwa figurowego. Obecnie dekoracyjne przezroczystości stanowią jeden z najważniejszych trendów ślubnych. Nic dziwnego – suknie ślubne z dekoltem illusion są zmysłowe, seksowne, a jednocześnie eleganckie i niewyzywające.

Suknia ślubna z dekoltem illusion – nie tylko dla odważnej panny młodej


 

Suknie ślubne z dekoltem illusion tylko pozornie odkrywają ciało – w rzeczywistości sylwetka pozostaje bowiem zakryta delikatną siateczką. Łączenie tkanin przejrzystych i kryjących tworzy efekt zmysłowej iluzji, eksponując wybrane miejsca na ciele, a maskując te, których panna młoda nie chce pokazywać. Cała sylwetka zyskuje na lekkości, a jednocześnie wygląda niezwykle ponętnie. Dekolt illusion to więc doskonały sposób na kontrolowane odsłonięcie ciała.

Efekt illusion sprawdzi się zarówno w formie skromniejszej – w postaci transparentnych wstawek na dekolcie, rękawach czy plecach – jak i odważnej. Niezwykle efektownie wyglądają całe suknie wykonane z cielistej tkaniny, pokrytej bogatymi kwiatowymi ornamentami. Koronka może skromnie spowijać całą sylwetkę panny młodej, lub ponętnie odsłaniać pewne partie jej ciała.

Suknie ślubne z dekoltem illusion – odzieżowe dzieła sztuki


 

Suknia ślubna z dekoltem illusion sama w sobie jest na tyle strojna, że nie potrzebuje dodatkowej okazałej biżuterii – zwłaszcza, gdy koronka zostaje pokryta połyskującymi kryształkami. W takiej sytuacji dodatki można ograniczyć do minimum, stawiając na delikatne kolczyki i bransoletkę, krótki welon (welon nie powinien zasłaniać ozdobnych pleców) i skromny bukiet.