Kolekcje 2024 w sprzedaży w naszych salonach w Warszawie!

Suknie Ślubne W łódkę Warszawa

W każdym z trzech warszawskich salonów inne światowe kolekcje uznanych projektantów.


Wycięcie w kształcie łódki jest bardzo eleganckie, a jednocześnie dość zachowawcze. Przykrywa znaczną część dekoltu, ale subtelnie odsłania obojczyki i barki. Często suknie ślubne z takim wykończeniem wybierają panny młode, które nie lubią eksponować zbyt wiele ciała oraz cenią klasyczną elegancję.

Dekolt w łódkę występuje w dwóch odmianach:

  • bateau – ma zupełnie prostą linię;

  • sabrina – jest nieco zaokrąglony.


Podobny do łódki jest również dekolt carmen (hiszpański) – odsłania jednak dużo większą część ramion, a co za tym idzie – jest bardziej odważny.

Suknie ślubne z dekoltem w łódkę – jakie fasony?


 

Dekolt w łódkę pasuje przede wszystkim do skromnych sukien ślubnych o prostej lub lekko rozkloszowanej linii. Często pojawia się także w krótkich kreacjach w stylu retro lub romantycznych sukienkach w klimacie boho. Może jednocześnie zrównoważyć bardzo dekoracyjny dół w syrenie lub sukni księżniczce.

Suknia ślubna z dekoltem w łódkę – komu pasuje?


 

Suknie ślubne z dekoltem w łódkę są doskonałe dla panien młodych z niewielkim biustem i drobnymi ramionami. Tego typu dekolt pozwala optycznie skrócić zbyt długą szyję, przecina bowiem jej linię tuż przy nasadzie. Nadaje również ramionom ładną, prostą linię. Jednocześnie może je optycznie poszerzać, dlatego też stanowi idealną przeciwwagę dla pełniejszych bioder i ud. Przywraca sylwetce odpowiednie proporcje, dlatego będzie doskonały dla pań o figurze gruszki.

Suknie ślubne z dekoltem w łódkę nie są polecane kobietom z bardzo dużym biustem. Niczym nieprzecięta linia klatki piersiowej sprawi, że biust będzie wydawał się jeszcze większy.

Suknie ślubne z dekoltem w łódkę – jak dobrać dodatki?


 

Do dekoltu w łódkę (zwłaszcza takiego, który kończy się tuż pod szyją) pasują przede wszystkim długie, nawet sięgające aż do talii naszyjniki. Niezwykle efektownie będą prezentować się sznury pereł (w wydaniu retro) lub kompozycje cienkich łańcuszków różnej długości. Można też całkowicie zrezygnować z wisiorków na rzecz okazałych kolczyków lub przykuwającej uwagę broszki.