Kolekcje 2024 w sprzedaży w naszych salonach w Warszawie!

Suknie Ślubne Z krepy Warszawa

W każdym z trzech warszawskich salonów inne światowe kolekcje uznanych projektantów.31 Produktów Moje ulubione
Suknie ślubne z krepy


Jednym z materiałów najczęściej wykorzystywanych do szycia sukni ślubnych jest krepa – efektowna, wyrafinowana, a jednocześnie bardzo praktyczna i łatwa do wystylizowania tkanina. To właśnie z krepy (oraz tiulu, organzy i koronki) powstała jedna z najdroższych królewskich sukien ślubnych w historii. W krepowej kreacji zaprojektowanej przez Elie Saab do ślubu w 2012 roku poszła księżna Stefania, następczyni luksemburskiego tronu.

Krepa niejedno ma imię. Jeśli krepowe włókna są bardzo cienkie – po ich spleceniu uzyskuje się szyfon. W przypadku grubszych nici i zastosowania tzw. splotu kombinowanego powstaje natomiast tkanina nazywana żorżetą. W zależności od użytych włókien wyróżnia się również m.in. krepy bawełniane, jedwabne, wełniane czy wiskozowe. Dużą popularnością wśród projektantów sukien ślubnych (i wieczorowych) cieszy się także krepa satynowa.

Suknia ślubna z krepy – subtelna elegancja


Krepa jest wykonana z mocno skręconej przędzy. Dzięki temu ma charakterystyczną, lekko pofałdowaną i chropowatą strukturę. Jest dość mięsista, a zarazem półprzezroczysta, dzięki czemu nadaje kreacji lekkości. Pięknie układa się na ciele, delikatnie modelując sylwetkę.

Krepa jest również bardzo sprężysta i elastyczna, dzięki czemu praktycznie się nie gniecie. Sprawi więc, że suknia ślubna nie straci fasonu ani podczas szalonych weselnych tańców, ani w wyniku częstego przemieszczania się pomiędzy stołami gości. Przez całą noc nie pojawi się na niej żadne zagniecenie czy niepożądana kontrafałda.

Suknie ślubne z krepy – fasony


Krepa doskonale sprawdza się w sukniach rozkloszowanych lub rozszerzanych ku dołowi (jak suknie ślubne w literę A lub w fasonie typu syrena). Materiał ten pięknie prezentuje się także w fasonach lejących się, opływających figurę panny młodej, jak suknia ślubna empire. Krepa jest jednocześnie nieco sztywniejsza i cięższa niż zwiewny muślin. Dzięki swojej nieregularnej strukturze zapewnia oryginalne wykończenie sukni – sprawia to, że suknie ślubne z krepy zachwycają zarówno projektantów, jak i panny młode.