Kolekcje 2024 w sprzedaży w naszych salonach w Warszawie!

Suknie Ślubne Muślin / Szyfon Warszawa

W każdym z trzech warszawskich salonów inne światowe kolekcje uznanych projektantów.43 Produktów Moje ulubione
Suknie ślubne muślin


Marzysz o zwiewnej, eterycznej kreacji ślubnej, w której będziesz wyglądała, jakbyś lekko sunęła ponad powierzchnią ziemi? Chcesz, by suknia była romantyczna, a jednocześnie podkreślała twoje wdzięki? Szyfonowa suknia ślubna będzie doskonałym wyborem.

Szyfon to cienki, półtransparentny i miękki w dotyku materiał o płóciennym splocie. Jest zwiewny i bardzo delikatny, przez co nadaje kreacji romantycznego charakteru. Występuje w postaci gładkiej lub kreszowanej. Za najbardziej efektowny i luksusowy uważa się szyfon jedwabny. Nieco tańszymi odmianami są natomiast szyfon nylonowy, bawełniany lub poliestrowy.

Suknia ślubna z szyfonu – romantyczna i subtelna


Suknia ślubna może być w całości wykonana z delikatnego szyfonu lub mieć tylko elementy uszyte z tej tkaniny – wcięcie na plecach, rękawki, wierzchnią warstwę spódnicy lub wykończenie dekoltu (w tym szalenie modny dekolt illusion, pozwalający na pokazanie odrobiny ciała bez efektu wulgarności). Z szyfonu często robi się również welony, bolerka, szale oraz treny watteau (czyli rodzaj pelerynki doczepianej do góry sukni).

Szyfonowe suknie ślubne – popularne fasony


Suknie ślubne z szyfonu są eteryczne, zwiewne i bardzo delikatne. Sprawiają wrażenie niezwykle lekkich. Dlatego też szyfon sprawdza się zwłaszcza w lejących się fasonach, np. sukniach empire, zwanych też greczynkami. Tego typu kreacje mają podwyższony stan i odcięcie pod biustem, a ich dół miękko opada ku ziemi, opływając lekko sylwetkę.

Z szyfonu często tworzy się również kreacje wielowarstwowe, przyjmujące kształt litery A, a więc lekko rozszerzające się do dołu. Niekiedy są wykończone ciągnącym się po ziemi, efektownym trenem.

Projektanci chętnie sięgają po ten materiał także w przypadku krótkich sukien ślubnych, tworząc kreacje skromne, a jednocześnie bardzo kobiece. Szyfon pasuje bowiem zwłaszcza do modeli, charakteryzujących się niewymuszoną elegancją i pozbawionych nadmiernych zdobień. Materiał sam w sobie jest w końcu dość dekoracyjny.

Suknie ślubne z szyfonu – lekkie i przewiewne


Suknia ślubna z szyfonu doskonale sprawdzi się latem. Nawet w czasie upału zapewni dobrą cyrkulację powietrza i sprawi, że panna młoda będzie czuć się komfortowo zarówno w czasie ceremonii, jak i w trakcie przyjęcia weselnego.