Kolekcje 2024 w sprzedaży w naszych salonach w Warszawie!

Suknie Ślubne Tiul Warszawa

W każdym z trzech warszawskich salonów inne światowe kolekcje uznanych projektantów.240 Produktów Moje ulubione
Suknie ślubne tiul 


Suknie ślubne z tiulu są niezwykle efektowne – dostojne, a jednocześnie zwiewne i delikatne. Nawet warstwowe, rozłożyste kreacje pozostają lekkie i zmysłowe. Tiul jest wykorzystywany także do wykonywania welonów oraz dekoracji w kościele i na sali weselnej.

Suknia ślubna tiulowa – różne oblicza tiulu


Tiul to prześwitujący materiał o fakturze siateczki. To również jedna z najpopularniejszych tkanin wykorzystywanych do szycia ślubnych kreacji. Jest efektowny i łatwy do obróbki (nie siepie się, nie trzeba go obszywać itp.). Występuje także w różnych odmianach – do najpopularniejszych należą:

  • tiul włoski – miękki i podatny na formowanie;

  • tiul szermeza – miękka tkanina, która jest mniej transparentna niż większość tiuli;

  • tiul półsztywny – bardzo plastyczny, a przez to używany głównie w wierzchnich warstwach kreacji;

  • tiul muślinowy – dość kryjący, wykorzystywany do szycia m.in. bolerek ślubnych;

  • tiul sztywny – używany do szycia strojów baletowych, znajduje zastosowanie także w spodnich warstwach sukni ślubnej.


Bardzo efektownie prezentuje się również haftowany tiul, który na pierwszy rzut oka przypomina koronkę. Haft często jest uzupełniony przez połyskujące kryształki, koraliki i cekiny.

Suknie ślubne tiulowe – nie tylko dla księżniczek


Popularne są przede wszystkim suknie uszyte z kilku warstw cienkiego tiulu. W ten sposób wykonuje się z reguły suknie ślubne księżniczki – okazałe, z mocno rozkloszowanym dołem, jednak (dzięki specyfice tiulu) wciąż zwiewne i subtelne.

Kreacja może być wykonana także z tiulu połączonego z innym materiałem – wtedy tiul zazwyczaj stanowi wierzchnią warstwę sukni. Materiał ten jest wykorzystywany również do szycia falban, delikatnych wykończeń dekoltów czy rękawków. Popularne są także subtelnie zabudowane, tiulowe karczki (często doczepiane, by w czasie kościelnej ceremonii skromnie osłonić dekolt i ramiona).

Tiulowe suknie ślubne są dostępne w różnych długościach – pięknie prezentują się zarówno klasyczne modele do samej ziemi, jak i kreacje w retro o długości ¾, suknie do kolan, a nawet mini.

Suknie ślubne z tiulu – nie tylko biel


Tiulowe suknie ślubne – dzięki półtransparentności materiału – wyglądają bardzo delikatnie nie tylko wtedy, gdy są białe. Właściwości tiulu sprawiają, że także kreacje w odcieniach błękitu, pudrowego różu, a nawet fioletu stają się uosobieniem czystości i niewinności. Coraz częściej w sukniach pojawiają się również tiulowe elementy w ciemniejszych kolorach – jak czerń czy czerwień.